Bilgilendirme Minecraft Sunucu Yönetimi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xOrcun

Administrator
Yönetici
1 Ara 2019
44
5
159
Minecraft
xOrcun
Discord
xOrcun#5541
Merhaba MineÖztürk Üyeleri,

Genel olarak üzerinde duracağım bu konuda
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
kategorsinde "hangi konu nereye açılır?", "yardım konularının başlıklarını nasıl olmalıdır?", "yardım konularının içeriği ne olursa daha çözüme ulaşır?" gibi bu tarz soruların cevaplanacağı ve konu açarken veya mesaj yazarken nelere uymanız gerektiğini belirten bir konu olacaktır.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
açmak istiyorsanız uymanız gereken kurallar;
  • Konu açık ve okunaklı olmadır.
  • Konun başlığına ve içeriyle ilgili olmalıdır.
  • Konuya ön eki mutlaka olmalıdır.
  • Konu içerisinde herhangi bir farklı terim varsa açıklanmalıdır.
  • Konu hakkında kod vb. şeyler varsa [CODE ]BB kodlarının[/CODE ] içerisinde konulmalıdır.
  • Konu içerisinde birden fazla çözüm yöntemi varsa mutlaka açıklanmalıdır.
  • Açacağınız konun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Aynı konu olursa silinebilir.
  • Açacağınız konuda İngilizce veya farklı dil varsa Türkçe'ye çevirilmeli ve anlamlı hale getirilmelidir.
  • Konu tamamen alıntı olmamalıdır.Konu içerisinde alıntı yaptığınız yerlerin kaynaklarını mutlaka koyun.
  • Açılan konularda çözüm yolu veya anlatımı yanlış ise mesajlar kısmında ayrıntılı olarak belirtilebilir."Konuda ki çözüm yanlış" yazıp bırakmak tamamen yanlıştır!
konu açmak istiyorsanız uymanız gereken kurallar;
  • Bu bölümde her türlü minecraft projenizin tanıtılmasına izin vardır.
  • Konu açarken konu ön eki mutlaka koyulmalıdır.
  • Tanıtılacak projeler ayrıntılı olarak açıklanmalı ve konuya proje hakkında görseller eklenmelidir.
  • Projenize yetkili,üye alımı yapmak için ek olarak konu açılması yasaktır.
  • Küçük projelerinizin tanıtımı için konu açmadan önce
    bölümüne konu açarak ayrıntılı olarak bilgi verilmeli ve izin alınmalıdır.
  • İlerleme kaydettiğiniz projeleri tanıtmanıza izin verilmektedir.
  • Projeyle alakasız mesajlar atmak yasak ve ceza sebebidir.
konu açmak istiyorsanız uymanız gereken kurallar;
  • Konu içerisinde mod hakkında ayrıntılı ve anlamlı bir bilgi verilmelidir.
  • Tanıtılan modun tüm sürümleri konu içerisine eklenmelidir.
  • Tanıtılan modun hangi forgede çalıştığını ve ek bilgi varsa eklemeniz gerekmektedir.
  • Yaptığınız modu paylaştıysanız indirme linkleri para kazandırmaya yönelik olmamalıdır.Aksi taktirde uyarı ve konunuz silinecektir.
  • Herhangi bir mod/mod paketi tanıtılıyorsa konu içerisinde en az 5 oyun içi görsel bulunmalıdır.
  • Rehber konusu hazırlanıyorsa konuyla ilgili terimler ayrıntılı olarak açıklanmalıdır.
  • Yardım/Destek almak istiyor isen konunu buraya açman gereklidir.
  • Yardım konularının başlığı yardım içeriğiyle alakalı olmalıdır.
    • YANLIŞ: "Lütfen yardım edin çalışmıyor.!", "Çok acill yardım lazım!" gibi.
    • DOĞRU: "Map modu hata veriyor!", "Minecraft x.xforge sorunundan modlar çalışmıyor." gibi.
  • Eğer hata veya sorunla karşılaştıysanız, ilgili görselleri ve kaynakları konu içerisinde belirtmeniz gereklidir.
    Bunun sonucunda üyelerimiz tarafından yardım almanız daha kolay hale gelir.
Yardım konusu açmak istiyorsanız uymanız gereken kurallar;

• Konu açarken ön eki mutlaka koyulmalıdır.
  • Bu bölümlerde rehber konusu açılmamalıdır.
  • Konu içeriği ve başlık uyumlu olmalıdır
    • YANLIŞ: "Lütfen yardım edin çalışmıyor.!", "Çok acill yardım lazım!" gibi.
    • DOĞRU: "Skript xx hatası veriyor.", "BungeeCord xx plugin yüzünden açılmıyor." gibi.
  • Hata hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
  • Resim vs bulunuyorsa mutlaka koyulmalıdır.
  • Sunucunuzda bulunan plugins, skript klasör görüntüsünün koyulması daha kolay çözülmesine olanak sağlayacaktır.

Tanıtım konusu açmak istiyorsanız uymanız gereken kurallar;

• Konu içerisinde eklenti hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
  • Eklenti terimleri ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.
  • Eklenti hakkında oyun içi en az 3 görsel bulunmalıdır.
  • Ücretli eklenti tanıtımı vardır ama Onaylı Satıcı flaması olmak zorundadır.
  • Paylaştıysanız konuda indirme linkleri para kazandırmaya yönelik olmamalıdır.Aksi taktirde uyarı ve konunuz silinecektir.
  • Aynı eklentilerin paylaşımına sadece daha iyi ve daha ayrıntılı anlatıma izin verilmektedir.
  • Herhangi bir eklenti fikri paylaşmak veya istemek için alt kategoriye konu açılmasına izin vardır. (
    ,
    )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...